Česky English

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > V neděli schovejte sekačky !!!

V neděli schovejte sekačky !!! 

Upozornění na dodržování obecně závazné vyhlášky městyse Štěchovice.

 

Kromě neděle musí být klid i o státních svátcích. Tedy vypnuté sekačky, vrtačky, křovinořezy a další zahradní technika.Hlučné práce, jako např. řezání motorovou pilou, sekání trávy apod. smějí byt prováděny pouze ve všední dny  v době od 6 do 20 hodin a v sobotu  v době od 8 do 20 hod.

 

 


Komentáře

Přidat komentář
 • 12. 5. 2017 16:11
  Rakert
  Motorová pila

  A co když to někdo poruší? Volat policii, nebo koho?
  Např. ,,Na kopečku,, slýchávám motorovou pilu i v neděli až do 22 hodiny.


 • 16. 5. 2017 20:43
  Rakert
  Motorová pila

  Uterý 16.5. Je 20:45 a už zase řeže.....


 • 21. 5. 2017 20:10
  Mesteková
  závazná vyhláška městyse

  Spousta lidí toto porušuje a co se stane,kam se máme obrátit...je to alespoň pod nějakou vymahatelnou sankcí???Děkuji za odpověď.


 • 23. 5. 2017 1:06
  Pavla
  obecní vyhláška

  Domnívám se, že obecně závazná vyhláška na kterou se odkazujete je v rozporu s listinou základních práv a svobod viz. zdroj - bezplatná právní poradna.cz
  Bylo by vhodné se nad tím zamyslet a případně vyhlášku změnit, aby odpovídala zákonům ČR. Rovněž by bylo vhodné sjednotit všech 25 uveřejněných dokumentů vyhlášek do jedné aktuální a v čitelném formátu.

  bezplatná právní poradna:
  Samostatná působnost obce je vymezena v § 35 zákona o obcích. Obec je limitována mezemi své působnosti vymezené zákonem, nemůže upravovat otázky, které jsou vyhrazeny pouze zákonné úpravě, a nemůže upravovat záležitosti, které jsou již upraveny předpisy práva veřejného nebo soukromého. Účelem a funkcí obecně závazných vyhlášek je samostatná správa vlastních záležitostí obce. Nelze je tedy spatřovat v pouhé volné reprodukci zákonů, týkajících se úkolů státní správy, či dokonce v normování této oblasti. V případech, kdy obec vystupuje jako subjekt určující pro občana povinnosti jednostrannými zákazy a příkazy, tj. jestliže vydává obecně závaznou vyhlášku, jejímž obsahem jsou právní povinnosti, může tak činit jen v případě výslovného zákonného zmocnění, neboť je vázána čl. 2 odst. 3 Ústavy ČR a čl. 2 odst. 2 Listiny základních práv a svobod (shodně viz nález sp. zn. Pl. ÚS 62/04, publikovaný pod č. 280/2005 Sb.). Základním zákonným zmocněním je pro obce v tomto směru § 10 zákona o obcích. Podle tohoto ustanovení může obec obecně závaznou vyhláškou ukládat povinnosti pouze v tam uvedených taxativně vymezených oblastech, anebo stanoví-li tak zvláštní zákon … "
  Z hlediska hygienických limitů je otázka hluku regulována v § 30 a násl. zákona o ochraně veřejného zdraví, na který navazují nařízení vlády o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací (č. 272/2011 Sb.), které se však nevztahuje na tzv. sousedský hluk, t. j. hluk vznikající při běžném užívání staveb, a vyhláška o stanovení seznamu aglomerací pro účely hodnocení a snižování hluku (č. 561/2006 Sb.).
  V této souvislosti je pak nutné si zejména uvědomit, že obec není dle § 78/1 zákona o ochraně veřejného zdraví orgánem ochrany veřejného zdraví, tzn. že v této oblasti nevykonává státní správu a v otázce ochrany proti možným nadlimitním hodnotám hluku se nemůže angažovat více, než kterákoli jiná fyzická či právnická osoba.


 • 30. 5. 2017 14:28
  Tomas
  Řešení hluku

  Je to samozřejmě nepříjemné. Nikdo z nás není svatý a pokud v neděli nutně potřebuji přeříznout jednu dlaždici, lze to řešit lidsy - zajdu předem za sousedy, omluvím se a požádám o shovívavost. Když se to stane jednou za dva měsíce a trvá to 10 vteřin, lze to určitě akceptovat. Problémem pak samozřejmě je, když dochází například k situaci výše popsané. Vše je především o základní lidské slušnosti a mezilidských vztazích. Chápu, že vymáhání dodržování klidu může být z hlediska zákona asi problematické, ovšem stejně jako lze situaci řešit po dobrém a dohodou, máme všichni možnosti i opačného gardu. Věřte, že taková "deka" v pravou chvíli dokáže přesvědčit leckoho.


 • 31. 5. 2017 10:12
  OU Štěchovice
  Hluk

  Dobrý den,
  obrátit se můžete na úřad městyse nebo na policii ČR. • 28. 6. 2017 21:19
  Rakert
  Si děláte srandu?

  Tuhle odpověď myslíte vážně?
  Policie tady není ohledně porušování obecních vyhlášek, ale na porušováním zákonů (hlavně na zastavení u bankomatu, ale ne na otáčení se v křižovatce u cukrárny, parkování na křižovatce u lékárny apod). Na vyhlášky je tu Obecní policie, kterou Štěchovice nemají...... OHLAŠTE TO NA ÚŘED MĚSTYSE? Tam někdo sedí po 17hodině? A celou neděli? A co se potom bude dít? A má cejchovaný měřič hluku?
  A když si to úředník přečtete v pondělí, co bude pak? Jak to dotyčnému dokážete???
  Napište sem telefon, kam budeme moct zavolat, až někdo bude v neděli nebo v noci dělat rámus......


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů