Česky English

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Upozornění – parkování automobilů před rodinnými domy a jiném prostranství

Upozornění – parkování automobilů před rodinnými domy a jiném prostranstvíUpozornění – parkování automobilů před rodinnými domy a jiném prostranství

Vyzýváme všechny majitele automobilů, kteří si oblíbili tento nešvar, k přesunutí vozidel do vlastních garáží, zahrad či předzahrádek. Přeci jen, jde již o poměrně rozšířený problém, v některých částech obcí se parkuje na pásech podél komunikací již zcela standartně bez ohledu na to, jestli se jedná o vyježděný okraj, chodník, veřejnou zeleň. Většina obyvatel naší obce měla povinnost si zajistit parkování na vlastních pozemcích u rodinných domů (netýká se některé starší zástavby), takže by to neměl být pro nikoho problém. 

Pokud někdo parkuje na místech mimo komunikace, stání na chodníku, ať už jen v části chodníku nebo dokonce v celé jeho šířce, či stání části na komunikaci, ničí trávu, zeleň a přírodu, znemožňuje průchod chodců, průjezd údržby obce, záchranných složek atd. Ať již z neznalosti, pohodlnosti, lhostejnosti či sobeckosti, dopouští se přestupku poškozování a neoprávněného záboru veřejného prostranství.

Veřejným prostranstvím jsou všechna náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejná zeleň, parky a další prostory přístupné každému bez omezení, tedy sloužící obecnému užívání, a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostoru. Ano, patří sem i vyježděné pásy podél komunikací a rozježděné bahnité bývalé trávníky.

Do konce března budou majitelé vozů parkujících na nevhodných místech upozorňování prostřednictvím stránek úřadu městyse Štěchovice a věříme, že nebudeme muset žádat o součinnost Policii ČR a přestupkovou komisi.

Pokud někdo na takové místo narazíte a cítíte problém stejně jako my, můžete nám zaslat na info@ou-stechovice.cz název lokality nebo nejlépe přímo fotografii, kterou následně anonymizovanou s výzvou případnému majiteli zveřejníme. 

 Děkujeme za pochopení a spolupráci.

 Rada městyse Štěchovice


Komentáře


 • 24. 2. 2021 9:47
  Barbora Macová
  Upozornění – parkování automobilů

  Pokud někdo na takové místo narazíte .....
  Chápu to správně, že obec nám říká, abychom "bonzovali" své spoluobčany?
  Bude nějak obec řešit víkendové parkování návštěvníků na trávníku pod kostelem, u Kocáby a u Lípy? Nebo to je v pořádku?


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů