Česky English

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > BISTROKRÁMEK PŘÍBĚH V DAVLI

BISTROKRÁMEK PŘÍBĚH V DAVLITisková zpráva Portus Praha 

SOCIÁLNÍ PODNIK DOBROTY S PŘÍBĚHEM OTEVŘEL NOVÝ BISTROKRÁMEK PŘÍBĚH V DAVLI SE SKVĚLÝMI VÝROBKY NEJEN OD LOKÁLNÍCH FARMÁŘŮ

Bistrokrámek PŘÍBĚH je v plném provozu od roku 2021, na kraji Davle se můžete zastavit pro skvělé výrobky od lokálních farmářů, nakládané sýry a utopence, bio potraviny, bezlepkové výrobky a další pečlivě vybrané zajímavosti nejen z České republiky. Bistrokrámek je součástí sociálního integračního podniku DOBROTY S PŘÍBĚHEM, který se specializuje na nakládané speciality – sýry, utopence a nově také fermentovanou zeleninu.

V Davli u Prahy je nový Bistrokrámek PŘÍBĚH, kde stojí za to se zastavit. Sortiment je bohatý a specializovaný. Krámek najdete snadno, je na okraji Davle v unikátní dřevostavbě, na které je nepřehlédnutelný nápis PŘÍBĚH. K zakoupení je zde mnoho zajímavých výrobků od malých producentů z celé České republiky – výrobky v BIO i nebio kvalitě, bezlepkové výrobky, ovocná vína, vynikající snídaňové směsi, zdravé mlsání pro děti, čaje, výběrová káva, domácí paštiky a řada dalších kuchyňských vychytávek a potravinových zajímavostí. Pro toho, kdo si rád posedí, má možnost ochutnat naše výrobky přímo na místě na zahrádce, dát si dobrou kávu nebo se osvěžit něčím k pití. Prodejna také funguje jako výdejní místo objednávek z e-shopu, k našim dobře naloženým dobrotám, přibyly i produkty dalších sociálních podniků čerstvé těstoviny a pesta Pasta Fidli nebo férová káva od FairBio pražírny. Bistro je otevřeno od úterý do pátku vždy od 9.00 do 17.30 a v sobotu od 10.00 do 18.30. Mapa, kde nás můžete navštívit je ZDE.

Nové prostory pro samostatné bistro s prodejnou, rozšířily v roce 2020 stávající výrobnu DOBROTY S PŘÍBĚHEM, v které nakládají nejrůznější delikatesy především zaměstnanci se zdravotním znevýhodněním. V prvé řadě jsou to vynikající hermelíny mnoha zajímavých a lahodných chutí, vyhlášení utopenci, ale také nakládané brynzové kuličky, romadúr, pivní sýr či tvarůžky, nově také nakládané Kimchi, jedna z nejzdravějších potravin světa. Všechny výrobky je možné zakoupit na eshopu dobrotyspribehem.cz. Sortiment je tedy opravdu bohatý a chuťové buňky uspokojí téměř každý.

DOBROTY S PŘÍBĚHEM zaměstnávají v současné době 83 % lidí se zdravotním postižením, vytváří pro ně plnohodnotná pracovní místa a podmínky odpovídající běžnému zaměstnání. “Není to jen obyčejný obchod” říká Daniel Pastva a doplňuje je to především potravinářská dílna, sociálně integrační podnik pro lidi se speciálními potřebami, zejména lidi s mentálním postižením. Cílem projektu bylo zapojit do občanského života také lidi se speciálními potřebami z regionu a poskytnout jim tréninkové pracovní místa. Díky tomu projektu jsme tak byli schopni nabídnout další dvě pracovní místa pro lidi s hendikepem a zároveň přinést nové a kvalitní potraviny všem lidem v našem sousedství” vysvětluje Daniel.

O rozmanitosti celého sortimentu DOBROT S PŘÍBĚHEM se můžete přesvědčit na e-shopu www.dobrotyspribehem.cz nebo nás můžete osobně navštívit v našem bistru při výrobní dílně v Davli na adrese Kiliánská 367.

Adresa a kontakt Bistrokrámek PŘÍBĚH: Kiliánská 367, 252 06 Davle, bistro@dobrotyspribehem.cz, 773 083 423

PŘÍBĚH bistrokrámek v Davli 1, autor Obsahová agentura.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů