Česky English

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7
NOC KOSTELŮ 2024
8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Anketa nákupní minicentrum

Anketa nákupní minicentrumVážení občané,

žádáme Vás o vyjádření k návrhu možné výstavby nákupního  minicentra v ulici Vltavská u fotbalového hřiště ve Štěchovicích. Provozovatel bude vybrán řádným výběrovým řízením. V současné době poptáváme pouze zájem občanů.

Vyplněné dotazníky odevzdejte do 30. 4. 2017 v budově Úřadu městyse nebo v Multifunkčním centru ve Štěchovicích.

dotazník ke stažení zde

 


Komentáře

Přidat komentář
 • 30. 3. 2017 12:08
  Petr Slovák
  minicentrum

  Můžete se podrobněji rozepsat o tom, co si představujete pod pojmem nákupní minicentrum? Jak máme souhlasit či nesouhlasit, když si pod tím lze představit absolutně cokoliv. Děkuji.


 • 30. 3. 2017 16:04
  Tomáš Lorenc
  minicentrum

  Dobrý den, velmi by mě zajímala cena pozemku za kterou bude dané firmě prodán? Jsem malým podnikatelem v obci, podpory jsem se od obce do teď žádné nedočkal, dokonce od loňského roku platím nemalou částku za reklamní tabule.


 • 30. 3. 2017 21:02
  David Štědra
  minicentrum

  Dobrý den,
  plně sdílím připomínku p. Slováka, neboť výraz obchodní či nákupní minicentrum, jak je uvedeno v dotazníku, je poněkud nesrozumitelný !


 • 31. 3. 2017 8:37
  OU Štěchovice
  Anketa nákupní minicentrum

  Dobrý den všem,
  tato anketa je o tom, jestli zde vůbec nějaký obchod občané chtějí. Pokud ano, jednalo by se pravděpodobně o přízemní prodejnu maloobchodu s parkovištěm.

  Miloš Čapek


 • 4. 4. 2017 14:12
  Eliška
  Re: Anketa nákupní minicentrum

  Chci se zeptat na zasedání jste říkali, že bude referendům a místo toho je tu tahle anketa? Předpokládala jsem, že než se začne hlasovat ohledně výstavby prodejny nadnárodní společnosti, že bude debata a bude občanům předložena studie jaký to bude mít dopad pro občany viz. zatížení dopravou, dopad na životní úroveň občanů ( smog, co budeme dýchat a okolik se zhorší vzduch o těžké kovy z výfuků od aut a s tím souvisí i že těžké kovy se někde usazují a to pak budeme jíst z našich zahrádek, jak se nám to celkově podepíše na zdravý). A ve skutečnosti ceny v nové prodejně nebudou o moc nízké jak ve stávající, protože se ceny budou řídit od dubna do října podle chatařů,to bude hlavní sezóna pro výdělek.


 • 31. 3. 2017 17:49
  Olga Hrnčířová
  "minicentrum"

  Dobrý den pane starosto, promiňte, ale obchody v obci jsou... . Jde o odlehlejší lokalitu, kde dříve oblíbené koupaliště nebylo bohužel obnoveno a nově postavené multifunkční centrum, které obec rok co rok nemalými částkami dotuje, pravidelně využívá zanedbatelný počet občanů; "maloobchod" s parkovištěm by měl možná využití větší, ale proč obchod a s čím? Z úvodního oslovení dále vyplývá, že investorem by byla obec ? a poté by se hledal provozovatel ? Hezký slunečný víkend všem!


 • 2. 4. 2017 12:46
  Milan Navrátil
  minicentrum

  Hezký den.Jako cenové osvěžení místní podnikatelské konkurenci a služba občanům-pokud tomu tak bude proč ne?Ale neměla by tady v centru být spíše klidová zóna se zelení,parčíkem a kousíčkem přírody?Vždyť tady žijí v domech nejen pracující lidé,ale také rodiny s dětmi.Máme zde krásnou polohu,a park "oddechu" u říčky Kocáby nás fakt neuspokojí.Proti názoru spoluobčanům nic nemám.Můj postoj je negativní ale převažuje příroda.S pozdravem.Pačus


 • 3. 4. 2017 18:52
  Jitka
  minicentrum

  Konkurence v obci je snad zdravá a vítaná. Samozřejmě záleží na typu prodejny a dalším možném využití. Překvapuje mě reakce pana Lorence, který je dodavatel ovoce a zeleniny do školní jídelny. To je pro mě dostatečná podpora podnikatele. Jitka


 • 4. 4. 2017 9:20
  Jakub
  minicentrum

  Pan Lorenc se zde ozval i přesto, že jeho podnik je oproti jiným v obci skutečně peněžní "vývar".. Myslím, že podpory není třeba.. Na druhou stranu, to co dělá, dělá řekl bych, dobře a pokud by se tam postavila například Norma (což se vzduchem šíří), nemá se čeho obávat, viz obchoďák v Jílovém - není to ani levné, ani dobré co se zeleniny a ovoce týče. K Jílovému u Prahy bych se ještě vrátil, přeci jen je to dobrý model toho, jak obchoďák byť v mnohem větší městě naprosto neprosperuje. Norma, která je zde umístěna je opravdu špatný obchod, oproti Vietnamcům, kteří v horním patře skutečně prosperují (což není špatně). Představa, že obec postaví obchoďák a pak ho bude "výhodně" pronajímat nějakému gigantovi, se mi nelíbí. Už jednou to naše zastupitelstvo "vymňouklo" s postavením MFC, historie nám tedy radí, aby se radši do ničeho takového nepouštěli.


 • 4. 4. 2017 9:29
  Jakub
  minicentrum

  Jinak pokud obec neví, do čeho dát peníze, natřete už konečně most :) naše dominanta obce dělá momentálně spíš ostudu.. Máme tu krásné okolí, spousty zajímavostí, snažte se sem rozumnými prostředky nechat proniknout turisty a podpořit místní obchod


 • 4. 4. 2017 11:42
  Eliška
  Minicentrum

  Nejdřív se povídalo, že se na tom místě bude stavit dopravní hřiště pro děti a najednou tu budeme mít obchoďák. Stačí mi jaký je blázinec o víkendu u potravin když vyjedou lufťáci. Takže šílenou dopravu z hlavní silnice narveme do zbytku obce nejen do Vltavské, ale i do přilehlých ulic, protože co si budeme povídat lidi si to budou zkracovat kolem školy. Z toho plyne víc aut víc smogu více respiračních nemocí a že se to tady bude držet to je jasné, protože jsme v údolí. Všude odklání dopravu my si jí jsem narveme. A bavíte se o konkurenci ta tu nebude žádná jestli si myslíte, že tu budou další potraviny a vy si tam budete chodit kupovat co nebudou mít v obchoďáku, tak to jste na omylu, to by musel být blázen, aby ten obchod kvůli tomu držel. Všichni zavřou a co udělá obchoďak když se zbaví konkurence a jsme v rekreační oblasti kde je velký výskyt lidí z Prahy, samozřejmě podraží. Bydlím na vesnici a chci mít klid, relativně bezpečné postranní ulice a relativně čistý vzduch. To jsem mohla bydlet v Praze. Prostě obchoďák patří na zelenou louku a ne dovnitř vesnice.


 • 4. 4. 2017 12:54
  Rožníčková
  investor

  Městys Štěchovice by nebyl investorem stavby.


 • 4. 4. 2017 14:06
  Vojtěch
  minicentrum

  Obchod by byl užitečný. Neměl by být však dotovaný. Měl by si sám zajistit zákazníky přiměřenými cenami a kvalitou. Zkrátka musí konkurovat Zbraslavi, Radotínu a Dobříši. Norma by to rozhodně neudělala. To je ten nejhorší obchod. Nevím, proč už někdo nastínil, že to bude norma, když ve článku je napsáno, že provozovatel teprve bude vybírán. Vzduch je tady špatný. Nicméně si za to můžeme sami. Obzvláště ti idioti, co topí mokrým dřevem, nebo venku odpadky pálí, místo aby je hodily do kontejneru. No někteří tady mají rozpadlá naftová auta, která produkují černý kouř obzvláště při jízdě do kopce.


 • 5. 4. 2017 0:16
  Eliška
  Re: minicentrum

  To jim chcete dát jako podmínku, že musí mít přiměřený ceny a kvalitní zboží. Byl jste někdy nakupovat v supermarketech? Všeobecně se ví, že do poskomunistických států se vozí zboží horší kvality, ono těch kauz co měli supermarkety nebylo málo jako smradlavý maso, schnilá zelenina to co nesmí dát v Německu na obchod se tady prodává za první jakost. Myslím si, že kvalitní potraviny se v místních potravinách prodávají a za tu cenu právě může ta Vaše konkurence Dobříš, Zbraslav, Radotín a Tesco, protože si hlavní nákupy děláme právě tam a jsem si chodíme kupovat jen co nám došlo, tak ty ceny tomu odpovídají, on z něčeho musí zaplatit prodavačky, nájem a ještě si vydělat. Takže aby jsme se nedivili jaký nám tato konkurence zajistí ceny, aby podnik vydělával.Za hubičku nám tady prodávat nebudou. Jak píšete špatný vzduch už tu je, tak tomu ještě naložíme ať si pořádně dáme do plic. Bydlím právě v té Vltavské ul. a teď mohu otevřít okno a nečuchat smrad z aut, ale jsem si jistá pokud se to tady postaví, tak si nebudu moc přes den vyvětrat, abych nečuchala smrad z aut a neposlouchala hluk, který je spojený z dopravou. I nadměrný hluk je zdravý škodlivý, který ho je tu taky dost přes týden, když má otevříno uhlíř, díky jeho zastaralým nakladačům.Víc smradu, hluku a dopravní zátěže to nám ty ceny nemovitostí porostou.


 • 17. 4. 2017 16:12
  Vojtech
  Re: minicentrum

  Musí to být zkrátka výhodnější než jezdit 20 km.
  Ty vaše výlevy o postsocialistických zemích nemají s tím nic společného.


 • 6. 4. 2017 21:03
  Pavel Čihula
  Minicentrum

  Dobrý den, připojuji se k p. Slovákovi. Bez projektu je těžké hlasovat. Obec by měla spíše zainvestovat do chybějícího náměstí.


 • 6. 4. 2017 21:15
  Petra Těmínová
  Minicentrum

  Dobrý den, vyjadřuji svůj nesouhlas a to zejména z těchto důvodů:
  -průjezd k minimarketu není připraven na zásobování těžkými kamiony - úzký most přes Kocábu bez chodníku znamená ohrožení všech procházejících občanů

  -výjezd a příjezd nakupujících od Slap bude znamenat kličkování osobních automobilů po úzkých místních komunikacích

  -odbočování v křižovatce u autobusového nádraží do Vltavské je nepřehledné již teď a zvýšený provoz k minimarketu přinese vysoký počet dopravních nehod

  -stavba v případě povodně bude znamenat snížení průtočného profilu a logicky se zvýšení hladina vody v okolí a tedy se rozšíří zaplavované území
  Děkuji


 • 11. 4. 2017 11:26
  Vojtech
  Re: Minicentrum

  Tak kamiony tam stejně jezdí do fabriky. Tak dva za den navíc, toho už moc nezmění.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů